O FIRMIE

Firma MEDLABS Sp. z o.o. powstała w 2012 r. w Bydgoszczy z myślą o tworzeniu i wdrażaniu innowacyjnych produktów medycznych, które odpowiedziałyby na zapotrzebowanie osób zagrożonych wystąpieniem, bądź zmagających się z problem zakrzepicy żył głębokich oraz odleżyn.

Dzięki współpracy z lekarzami, placówkami medycznymi oraz specjalistami w dziedzinie flebologii i fizjoterapii MEDLABS tworzy skuteczne i niedrogie rozwiązania medyczne, które pomagają w leczeniu i profilaktyce zakrzepicy żył głębokich oraz odleżyn u osób przewlekle unieruchomionych.

Produkty MEDLABS obecne są na wielu rynkach zagranicznych ciesząc się wysokim uznaniem i zadowoleniem klientów.

 

ZAKRZEPICA ŻYŁ GŁĘBOKICH

Od samego początku głównym zadaniem MEDLABS było niesienie pomocy osobom dotkniętym, bądź zagrożonym wystąpieniem zakrzepicy żył głębokich. Możliwość wystąpienia tego schorzenia, zagrażającego zdrowiu, a w wielu przypadkach również życiu, dotyczy nas wszystkich, bez względu na wiek i stan zdrowia. Kontuzja, przewlekłe unieruchomienie kończyn, stosowanie doustnej antykoncepcji, czy długa podróż to jedne z wielu przyczyn mogących wywołać zator żył głębokich, który w wielu przypadkach kończy się natychmiastową śmiercią.

W Polsce problem ten jest bardzo często bagatelizowany, bądź mimo zatrważających statystyk po prostu ignorowany. Rozpoczynając swoją działalność firma MEDLABS powzięła sobie za cel zwrócenie uwagi na ten problem oraz dostarczanie rozwiązań, które zmienią obecny stan rzeczy.

Produkty AIR VEIN oraz BLUE FEET opracowane przez MEDLABS okazały się być skutecznymi narzędziami profilaktyki oraz zapobiegania powstania, bądź nawrotów zakrzepów żylnych kończyn dolnych. Dzięki poręcznej konstrukcji produkty te mogą być stosowane w dowolnym miejscu: w domu, w biurze, w samochodzie, autobusie czy samolocie.

 

ODLEŻYNY

Drugim filarem działalności MEDLABS, który pojawił się w czasie prac i badań nad zakrzepicą żył głębokich stała się profilaktyka i leczenie odleżyn. Problem okazał się na tyle powszechny oraz uciążliwy, iż zwrócił uwagę zarządu firmy i stał się drugą domeną działalności MEDLABS. Zaawansowane badania oraz bezpośredni kontakt z pacjentami i ich bliskimi, a także personelem medycznym opiekującym się osobami, u których wystąpiły odleżyny pozwolił na stworzenie produktu BLUE FOOT MED. Jest to poduszka o kształcie buta, która dzięki swoim właściwością powoduje, iż powstała odleżyna pięty goi się znacznie szybciej. Produkt zapobiega również powstawaniu odleżyny pięty, a także poprawia ukrwienie kończyny.

 

DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE

Wsparcie ze środków Unii Europejskiej, poparcie środowiska lekarskiego, a przede wszystkim pozytywne opinie zadowolonych użytkowników i ich bliskich utwierdzają nas w przekonaniu, iż misja MEDLABS ma sens, a nasze produkty zmieniają świat na lepsze.