BUDOWA

Oprawa składa się z korpusu z wyposażeniem elektrycznym i osłony. Korpus wykonany jest z blachy stalowej i malowane białą farbą proszkową (standard), osłona wykonana jest z e szczotkowanej blachy nierdzewnej. Wyposażenie elektryczne (listwa przyłączeniowa, statecznik, sterowanie, okablowanie) umieszczone jest wewnątrz korpusu i jest ono dostępne po zdemontowaniu osłony. Osłona mocowana jest do korpusu za pomocą śrub imbusowych (klucz s=4). W oprawie źródło promieniowania UV-C stanowi promiennik w kształcie rury prostej o ø26mm z trzonkami G13 i długości L=438mm. Mocowanie oprawy do ścian poprzez 2 otwory ø6,5 umieszczone w tylnej ściance korpusu. Przyłączanie oprawy do sieci poprzez listwę zaciskową 2,5mm2 .

Oprawa wyposażona w źródło promieniowania UV-C.

ZASADA DZIAŁANIA

Oprawa OF4541 wyposażona jest w 2 czujniki ruchu (naścienne), każdy ze strefą obecności (reagują na najmniejsze ruchy), które automatycznie wykrywają obecność osób w pomieszczeniu. W przypadku uszkodzenia jednego czujnika oprawa nie będzie się włączała. Uszkodzenie sygnalizowane jest poprzez mruganie czerwonej diody „serwis”. Oprawa zostanie włączona w przypadku braku obecności po ok 10÷15s. Oprawa po ok.30 min wyłączy się automatycznie. Wyłączenie oprawy nastąpi również w przypadku wykrycia przez czujnik ruchu/obecności w pomieszczeniu. Ponowne włączenie oprawy nastąpi automatycznie w przypadku ponownego braku ruchu/obecności w pomieszczeniu po ok 10÷15s. Oprawa wyposażona jest w układ zliczający czas pracy źródła promieniowania. Po 9000h pracy oprawa zostanie wyłączona co jest sygnalizowane zapaleniem czerwonej diody „wymienić źródło UV-C”.

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Promieniowanie ultrafioletowe wytwarzane przez oprawę może powodować poparzenia powierzchni skóry i zapalenie spojówek. Dlatego skóra i oczy nie mogą być narażone na bezpośrednie lub odbite promieniowanie niefiltrowane.

MONTAŻ

Do montażu oprawy przewidziane są dwa otwory ø6,5 w tylnej ściance korpusu (patrz rys gabarytowy). Oprawę należy montować na ścianie kabiny dźwigu prostopadłej do drzwi kabiny nie zawierającej panelu sterowania, pod sufitem.

RYSUNEK GABARYTOWY